Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

  • DirectionMały Inżynier, Zagrodnicza 8a 61-654 Poznań
  • Phone+48 516 037 585 
  •  

PARTNERSTWO W RAMACH PROJEKTÓW dofinansowanych z UE

W związku z planowanymi konkursami na działania edukacyjne w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych zapraszamy do współpracy gminy zainteresowane wspólnym przygotowaniem wniosku, a jeśli się uda wspólnej realizacji projektu (jako Lider lub Partner).
Współpraca z Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera nie wiąże się dla gminy z żadnymi kosztami, potrzebujemy tylko pomocy w zebraniu informacji od zainteresowanych udziałem w projekcie szkół.
Realizacja projektów finansowanych z UE to szansa dla szkół , aby:
a)    zapewnić dzieciom ciekawe zajęcia dodatkowe, do których ze względów finansowych mają ograniczony dostęp;
b)    przeszkolić nauczycieli z nowych metod i tematyk zajęć – np. nauczanie przedmiotów ścisłych metodą eksperymentu czy programowanie na zajęciach z informatyki;
c)    poprawić warunki dydaktyczne poprzez doposażenie pracowni przedmiotowych w sprzęt niezbędny do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów oraz matematyki i języków obcych– koszt doposażenia to maks. 30% wartości projektu;
d)    zorganizować w szkole atrakcyjne wydarzenia edukacyjne np. festiwal nauki czy efektowne pokazy naukowe.

Zapraszamy do kontaktu telefinicznego 516 037 585 lub e-mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

CSR

Chętnie podejmujemy współpracę ze szkołami lub firmami, które chciałby wspomóc pociechy swoich pracowników czy dzieci z placówek znajdujących się w środku lokalnym przedsiębiorcy. W ramach działalności statutowej proponujemy:

  1. Organizację festiwali naukowych z efektownymi pokazami, częścią warsztatową i stanowiskami interaktywnymi.
  2. Organizację warsztatów  dla dzieci np. z robotyki z wykorzystaniem klocków LEGO, eksperymentów, elektroniki, programowania.
  3. Pokazy naukowe pełne spektakularnych doświadczeń, np. pokazy chemiczne, z ciekłym azotem, suchym lodem, wielkie bańki mydlane czy kuchnia molekularna.
  4. Półkolonie letnie i zimowe z robotyki, eksperymentów, elektroniki i programowania

Chętnie zrealizujemy również Wasze pomysły,  działania w ramach edukacji możemy dostosować do potrzeb dzieci lub profilu działalności firmy.

Zapraszamy do kontaktu.

 

SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI z prowadzenia zajęć metodą eksperymentu

Największym wyzwaniem współczesnej edukacji jest konieczność stosowania nowych form nauczania, zachęcających uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Wśród  Uczniowie nawet jeśli są ciekawi świata stracili umiejętność właściwego zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Na taką sytuację wpływa łatwy dostęp do wiedzy za pomocą Internetu i zastępowanie samodzielnego myślenia wyszukiwarkami czy gotowymi opracowaniami i streszczeniami dostępnymi w sieci.  Uczniowie są zainteresowani łatwym i szybkim sposobem poznania wyników, nie analizują, nie myślą krytycznie nad złożonością procesów zachodzących w przyrodzie.

Dlatego podstawą każdego realizowanego przez nas działania jest  umożliwienie dzieciom  praktycznego dotarcia do wiedzy. By przekonać ich, że nauka nie jest nudna lecz fascynująca.

Chętnie dzielimy się swoim doświadczeniem z zakresu prowadzenia zajęć metodą eksperymentu dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Proponujemy szkolenia dla nauczycieli i edukatorów przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki i techniki z następującej tematyki:

  1. Szkolenia zajęcia przyrodnicze
  2. Szkolenia robotyka
  3. Szkolenia programowanie

Koncepcja zajęć prezentowanych w ramach szkolenia opiera się o wykorzystanie zarówno prostych, jak i bardziej zaawansowanych pomocy dydaktycznych, umożliwiających wykonywanie przez uczniów samodzielnie (pod nadzorem opiekuna/nauczyciela) konkretnych czynności, zgodnie z zasadami nauczania czynnościowego i jest dostosowana do poziomu rozwoju uczniów w wieku 10-12 lat.

PL EN+